Услуги
Подпишись на рассылку новостей и акций!

коррекция второго подбородка

 в данной публикации рассмотрены методики расщепления жира с помощью инъекционных методик

Корекція другого підборіддя

ДЕФОРМАЦІЯ ОВАЛУ ОБЛИЧЧЯ
Причинами формування «другого підборіддя» найчастіше є надлишкове відкладення жиру під підборіддям та атонія м'язів обличчя й шиї, поєднана з атонією шкіри внаслідок гравітаційного птозу. Чіткість контурів овалу обличчя зумовлена тонусом мімічної мускулатуру підборіддя, щік та шиї. Зміни м'язового тонусу проявляються у вигляді спазму (який призводить до формування мімічних зморщок) чи у вигляді розслаблення (внаслідок чого спостерігається провисання м'яких тканин — птоз).
Однією із причин  гравітаційного птозу є втрата ваги за короткий проміжок часу,

 

що зумовлено анатомофізіологічними особливостями  овалу обличчя, волокна мімічних м'язів вплітаються в шкіру щічної ділянки, забезпечуючи її тонус. За м'язами розташовуеться жирова грудочка Біша. і відділена з'єднувальною перегородкою, яка утворює капсулу. Вона відіграє роль каркасу для мімічних м'язів обличчя. Тож в процесі схуднення зменшується об'єм не тільки тіла, але й об'єм жирової грудочки щік, що стає причиною опущення м'язів і шкіри. Такі зміни відбуваються завжди, незалежно від віку. У молодих осіб м'які тканини можуть відновлюватися самостійно, І натомість старшим пацієнтам необхідна косметологічна реабілітація, оскільки до перерахованих змін додається зниження вироблення естрогенів. Із методів корекції варто віддати перевагу апаратній косметології (міостимуляція, вакуумно-роликовий масаж) та мезотерапії, спрямованій на поліпшення і тонусу шкіри овалу обличчя й м'язів. Основна причина появи помітної зморшки в підборідній ділянці — це надлишкове відкладення жирової клітковини. При цьому, крім гіпертрофії' адипоцитів, спостерігаються застійні явища, низька м'язова активність зони підборіддя, відсутність каркасу зі сполучної тканини, більш тонка шкіра, порівняно зі щічною ділянкою. Усе це сприяє випинанню й провисанню накопиченої жирової клітковини. У цьому випадку корекція підборіддя полягає в прямому впливі на жирову тканину. За нашим досвідом найрезультативнішим методом є мезотерапія із введенням ліполітиків, дренажних коктейлів та препаратів, які поліпшують кровообіг.

 

ЛІПОЛІЗ НА КЛІТИННОМУ РІВНІ
Локальна дистрофія адипоцитів є ключовою ланкою в патогенезі формування «другого підборіддя». Накопичення й видалення жирів в адипоцитах регулюється через а- і р-адренорецептори. розташовані  на клітинній мембрані адипоцитів.   Активація   а-рецепторів стимулює синтез і накопичення жиру (ліпогенез), а р-рецепторів - Його розщеплення (ліполіз). Ліполіз регулюється на рівні ферменту аденілатциклази, яка перетворює АТФ на АМФ. Збільшення кількості АМФ активує протеїнкіназу, яка, у свою чергу, через фосфорилювання активує тригліцеридліпазу. Ліпаза розщеплює тригліцериди на гліцерин та вільні жирні кислоти, які виводяться у кровоносне русло. При гіпертрофії жирова тканина втрачає здатність вивільняти вільні жирні кислоти внаслідок погіршення проникності мембрани жирової клітини через зміну її структури. Синтез тригліцеридів залишається на колишньому рівні, що стає причиною дисбалансу між ліполізом та ліпогенезом, і розвивається вторинна гіпертрофія адипоцитів.
Основні терапевтичні методи лікування локальних жирових відкладень грунтуються на таких принципах: активізація р-рецепторів і стимуляція ліполізу, придушення а-рецепторів і уповільнення літогенезу, лімфодренаж та стимуляція відтоку тканинної рідини, відновлення периферичного кровообігу, підвищення еластичності шкіри, поліпшення стану епідермісу й дерми.
З огляду на те, що процес ліполізу - це складний ланцюг біохімічних реакцій, варто віддавати перевагу комплексним мезотерапевтичним коктейлям, оскільки видимих результатів у боротьбі з жировою клітковиною можна досягти, тільки впливаючи на всі ланки формування патологічного процесу. Наразі в арсеналі мезотерапевта з'явилися препарати, які дозволяють значно скоротити час очікуваного ефекту та отримати чудові результати.
МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ
Комплексні засоби
Одним із варіантів вибору є комплексні засоби для ліпоскульптури обличчя, які впливають на чотири патогенетичні ланки: зменшення міжклітинного набряку, відновлення ефективної мікроциркуляції, лілоліз. реструктурування й захист сполучної тканини.
Зменшення міжклітинного набряку забезпечується завдяки манітолу, який характеризується діуретичною дією. Він є неметаболізованим карбогідратом, тож виводиться через ниркові клубочки, не абсорбуючись нирковими канальцями, внаслідок чого відбувається необхідне виведення певної кількості води.
Відновлення ефективної мікроциркуляції відбувається за допомогою буфломедилу, котрий сприяє посиленню кровотоку та насичує тканини киснем. Похідні флавонозидів (наприклад, рутин) забезпечують ангіопротекторну дію. Вони підсилюють опірність капілярів завдяки прямій стабілізуючій дії на базальну мембрану судин і опосередковано, шляхом зв'язування вільних радикалів. Антиоксидантні властивості вітаміну С нейтралізують активність вільних радикалів, які генеруються знову у збагачених киснем тканинах (синдром реперфузії).
Ліполіз забезпечується завдяки компоненту твін, який лізує мембрану завдяки розчинності ліпідного прошарку. Ліпідні крапельки, які містяться в цито-сомі цих клітин, потрапляють до міжклітинного простору. Вільні жирні кислоти утилізуються в печінці.
За реструктурування й захист сполучної тканини відповідає кремній, який якісно та кількісно поліпшує еластин, стимулює регенерацію сполучної тканини. Завдяки своєму впливу на лі-зилоксидазу мідь підсилює формування мережі еластинових волокон, а кремній допомагає структурувати її в добре організовану тривимірну мережу. Амінокислоти (лізин, пролін, серии, лейцин, цистеїн тощо) є будівельним матеріалом для колагену й еластину, а нікель, цинк, залізо та інші мінерали є каталізаторами окислювально-відновних реакцій. Сполучна тканина після процесу регенерації й відновлення знову стає еластичною, тож після введення мезотерапевтичного ліполітичного коктейлю (у випадку комплексного застосування інгредієнтів) ніколи не спостерігається провисання м'яких тканин підборіддя.
Методика застосування
Мезотерапевтичні техніки: інтрадермальні папули та піддермальні вколи за допомогою голок 30 G х 4-6 мм, залежно від товщини підшкірно-жирового шару.
Курс процедур: 1 раз на тиждень, 4-6 сеансів.
Застосування фосфатидилхоліну
Досить відомим і успішно застосовуваним методом у косметології є лікування фосфатидилхоліном. Він належить до класу фосфоліпідів та є структурною основою клітинних мембран. Фосфати-дилхолін, який застосовується в медицині, отримують із бобів сої. Він має чудові емульгуючі властивості, на чому й грунтується терапевтичний ефект у корекції локальних жирових відкладень. Емульговані жири розщепляються ліпазами й постачаються фагоцитами до печінки у вигляді мікроскопічних краплин, де й метаболізуються. Сприяючи ре-тракції дерми, фосфатидилхолін поліпшує якість шкіри, підвищує її пружність, тому при введенні потужного ліполітика в ділянку підборіддя ніколи не спостерігається різкого провисання шкіри.
Для посилення ефекту фосфатидилхоліну використовується дезоксихолат натрію. Цей компонент є дуже важливою складовою жовчі, використовується у фармацевтичній промисловості та біотехнологічному виробництві як активний емульгатор природного походження. У складі ін'єкційного коктейлю впливає на лізис мембран адипоцитів та сприяє кращому вивільненню тригліцеридів. Саме завдяки цьому ефекту результат дії ліполітичного коктейлю можна порівняти з ліпосакцією. Однак не слід забувати про те, що дезоксихолат натрію здатний руйнувати будь-які біологічні мембрани, у тому числі клітини епідермісу, дерми та м'язів. Відповідно, такі препарати необхідно вводити тільки в жирову тканину, щоб уникнути побічних ефектів.
На ринку України серед препаратів, що містять фосфатидилхолін, доступними до застосування е мезостабіл, фосфатидилхолін в ампулах, дермастабілон, ліполіз (містить рекордно високу концентрацію активних речовину рівному співвідношенні: 5% фосфатидилхопіну + 5% дезоксихолату натрію).
Методика застосування
Мезотерапевтичні техніки: піддермальні вколи за допомогою голки 30 G хб мм.
Уводиться в розведенні з 0,5% органічним кремнієм у рівному співвідношенні 1:1 по 2,5 мл.
Курс процедур: 5-7 сеансів із частотою 1 раз на тиждень.
Протипоказання: підлітковий вік, вагітність, лактація, захворювання печінки й нирок, алергія на соєві продукти.
Відновлення позаклітинної «матриці дерми
Процес старіння шкіри уповільнюється завдяки створенню оптимального функціонування й відновлення фібробластів. Тривалі дослідження довели, що виняткові еластичність і тонус еластину й колагену є результатом того, що вони містять певні амінокислоти (гліцин, валін, пролін, гідроксипролін, лізин тощо), надходження яких у дерму ін'єкційним шляхом олтимізує вироблення цих волокон.
Хондроїтин сульфат (глікозаміно-глікан) сприяє підтриманню ступеня зволоженості та стимулює вироблення власної гіалуронової кислоти. Якщо кількість гіалуронової кислоти достатня, то вона обволікає волокна еластину, забезпечуючи таким чином оптимальне скорочення й розслаблення.
Диметиламіноетанол (DMAE) відзначається здатністю підсилювати тургор не тільки шкіри, але й м'язів, тож є компонентом препаратів для безопераційного ліфтингу овалу обличчя. За хімічною структурою ДМАЕ е аналогом холіну, попередника ацетилхоліну, універсального нейромедіатора, який регулює основні процеси життєдіяльності клітини: її розмноження, проліферацію та диференціювання, моделі взаємодії із сусідніми клітинами. ДМАЕ сприяє збільшенню концентрації ацетилхоліну на рівні нервово-м'язового синапсу, забезпечує судинорозширювальний ефект, що поліпшує скорочення м'язів, та омолоджує шкіру, підвищуючи її тургор, еластичність та розгладжуючи дрібні зморшки.
Можливе поєднане застосування ДМАЕ та тартарової (виннокам'яної) кислоти. Тартарова кислота входить до складу багатьох фруктів і плодів. У косметології вона застосовується завдяки очищаючим і відбілюючим властивостям.
Мінерали (мідь, кальцій, калій, кремній, натрій тощо) та вітаміни (групи В, вітамін С) є незамінними каталізаторами біохімічних реакцій.
Методика застосування
Мезотерапевтичні техніки: напаж, ін-традермальні папули й піддермальні вколи за допомогою голок 30 G х 4 мм чи 32 G х 4 мм.
Курс процедур: 1 раз на &-8 сеансів.
Гомеопатичні коктейлі
Підтягуючий коктейль
Інгредієнти: Even muscle 4СН, striated muscle 4CH, placenta 7CH.
Забезпечує ліфтинговий ефект. Підвищує пружність та еластичність шкіри, зміцнюючи сітчастий каркас дермаль-ного шару. Завдяки вмісту плаценти поліпшує регенерацію фібробластів та кератиноцитів, підсилюючи мітоз клітин на базальній мембрані. Підтягує провисаючі м'язи за допомогою органотропних компонентів.
Коктейль «Дренаж»
Інгредієнти: Colon mucosa 4СН, total intestine 4CH, urinary bladder 4CH.
Зменшує застійні явища в тканинах, поліпшуючи роботу лімфодренажної системи. Усуває рихлість підшкірножирової клітковини, формуючи більш чіткий овал. Має загальнооздоровлюючий ефект, сприяє виведенню токсинів з організму та поліпшує моторику кишечника. Відзначається м'якою сечогінною дією. Коктейль, який зменшує об'єм Інгредієнти: Kidney4CH, suprarenal cortex 4CN. adipose tissue 7CH, hypophysis 7CH.
Підсилює розщеплення тригліцеридів, активізуючи р-адренорецептори та підвищуючи концентрацію цАМФ. Підсилює обмінні процеси в організмі; блокує (і-адренорецептори. запобігаючи ліпо-генезу. Забезпечує накопичувальну та пролонговану дію проведеної мезоте-рапії на підборідді.
•Мезослім №2-3 1 раз на тиждень, 2,0-2,5 мл за 1 процедуру. Потім мезоліфт №4—5 1 раз на тиждень, 1,5-2,0 мл за 1 процедуру.
•Мезослім №3-4 1 раз на тиждень, 2,0-2,5 мл. Після цього ДМАЕ у поєднанні із тартаровою кислотою №4 1 раз на тиждень, 1,5-2,0 мл за 1 процедуру.
•Гомеоформула 1 + гомеоформула 2 №3-4, 1 раз на 5-7 днів. Потім гомеоформула 1 + гомеоформула З за тією ж схемою. Для досягнення більш швидкого ефекту рекомендується використовувати каталізатори циклу Кребса в ампулах по 1,1 мл внутрішньом'язово.
•«Дренаж» (1,0 мл) + коктейль, який зменшує об'єм (1,0 мл) + підтягуючий коктейль (1,0 мл) (Tegor) №3-4 1 раз на 5-7 днів. Після цього підтягуючий коктейль (2,0 мл) + ревіталі-зація (1,0 мл) (Tegor) №2-3 1 раз на 5-7 днів.
При провисанні підборіддя з незначною кількістю підшкірно-жирової клітковини та застійних явищ:
•Мезоліфт (1,5-2,0 мл) №6 1 раз на тиждень.
•«Дренаж» 1,0 мл + ревіталізація 1,0 мл + регенерація 1,0 мл (Tegor) в одному шприці №6 1 раз на 5-7 днів.
При гравітаційному птозі без надлишку підшкірно-жирового шару:
•ДМАЕ у поєднанні із тартаровою кислотою №6-8 1 раз на тиждень.
•Препарати для біоревіталізації на основі ретикульованої та не-ретикульованої гіалуронової кислоти за схемою 4 сеанси 1 раз на 2 тижні: ялкомплекс 1, ялкомплекс 2 (Biolormula, Італія); гідрактив, гідрак-тив з MCDB, гідрактив із целюліфтом у шприцах (Mesoactive, Франція).
Перераховані мезококтейлі будуть спрямовані на стимуляцію роботи м'язів та відновлення сітчастого шару дерми.
•Ангирадикальний комплекс (Bio-formula, Італія) за схемою 1 раз на тиждень №6-8. Цей препарат підходить для тонкої шкіри із близько розташованими судинами, оскільки, крім вираженої зміцнювальної дії, сприяє зменшенню куперозу.

Таким чином, програма корекції «другого підборіддя» має бути індивідуально підібраною, патогенетично зумовленою та обов'язково комплексною. Лікар, який призначає схему лікування, має враховувати стан здоров'я пацієнта, його спосіб життя, причини виникнення основної проблеми та, звичайно, фінансові можливості пацієнта.

 

 

 

Прочитано 4192 раз Последнее изменение Среда, 23 Октябрь 2013 15:07
Instagram Telegram Viber