Услуги
Подпишись на рассылку новостей и акций!

Лазерное омоложение

ЛАЗЕРНЕ ОМОЛОДЖЕННЯ

Найбільш виражені результати в програмах омолодження шкіри забезпечує поєднане застосування ербієвого та неодимового лазерів. Комплексний ефект, що виникає в результаті взаємодії із тканинами випромінювання Er:YAG (довжина хвилі 2940 нм) і Nd:YAG (довжина хвилі 1064 нм) лазерів, є більш досконалим порівняно з окремим застосуванням кожної системи.


ТЕХНІЧНІ МОЖЛИВОСТІ
Адекватне відтворення технології застосування залежить безпосередньо від технічних можливостей лазерних систем. Непорушною вимогою є змінюваний час імпульсу зі збереженням високих показників енергії за допомогою запатентованої технології VSP (прямокутний імпульс змінної геометрії). Тривалість одного імпульсу прямокутної форми коливається в межах 100-2500 мкс для Er:YAG лазера і 5-200 мс для Nd:YAG лазера. Застосування ультракоротких імпульсів дозволяє досягти «холодної» абляції тканин (випаровування тканин без температурного ушкодження підлягаючих шарів), а наддовгих імпульсів - одержати ефект коагуляції без абляційного компонента (глибокий інтенсивний прогрів тканин із частковим руйнуванням четвертинної структури білка, без явища поверхневої абляції).
Поєднання різних режимів роботи в межах однієї процедури радикальним чином змінює клінічний результат, розширює можливості застосування методики і дозволяє істотно збільшити ефект омолодження як поверхневих, так і глибоких структур шкіри. Послідовне застосування ербієвого лазера з абляційним та неабляційним компонентами в процедурах лазерного пілінгу і поетапне проведення дермального омолодження за допомогою неодимового лазера забезпечує більш виражений ефект порівняно з іншими лазерними системами (стандартні Er.YAG лазери, С02 лазери). До того ж, обсяг втручання і термін реабілітації пацієнтів залишаються мінімальними, а також відсутній ризик ускладнень, характерних для застосування лазерних технологій.
ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ
На практиці методика комплексного застосування лазерів, при відповідних технічних параметрах системи, є достатньо простою для лікаря. Вона може бути використана в більшості пацієнтів закладів естетичної медицини, оскільки має мінімальну кількість протипоказань (період фотосенсибілізації після засмаги й активний гнійний процес шкіри оброблюваної ділянки), не вимагає стаціонарних умов, адже процедури проводяться амбулаторно, з місцевою аплікаційною анестезією і не спричиняють ускладнень завдяки збереженню цілісності базальної мембрани при впливі ербієвого лазера. Таким чином, відсутня епітелізація, і зерна меланіну, розташовані в глибині базальної мембрани, залишаються неушко-дженими, а отже, ймовірність ускладнень у вигляді гіпо- і гіперпігментації є мінімальною.
При застосуванні неодимового лазера безпечність методики гарантує явище гомогенного фототермолізу, поглинання лазерної енергії численними тканинами-мішенями (мет- і оксигемоглобін, білкові структури та, в останню чергу, меланін). Оскільки поглинання меланіну є досить незначним (менше 10%), то й ризик виникнення ускладнень (опіків) також знижується.
Технічно методика полягає в проведенні однієї або кількох процедур «холодного» пілінгу, залежно від бажаних результатів. Наприкінці останнього сеансу обов'язкове застосування наддовгого коагулюючого імпульсу ербієвого лазера (по суті, поєднання «холодного» і «гарячого» пілінгу в одній процедурі) з подальшим призначенням пацієнту курсу глибокого дермального омолодження неодимовим лазером. Наддовгий коагулюючий імпульс Er:YAG лазера дозволяє досягти прогріву тканини на глибині біля 400 мікронів, що забезпечує виражений ефект омолодження поверхневих шарів дерми в короткий термін після процедури. Надалі проводиться курс (4-6 процедур)  глибокого дермального
омолодження (ініціювання і підтримання механізму неоколагенезу на глибині біля 4 мм) із застосуванням наддовгих імпульсів блоку Nd:YAG лазера. Період реабілітації в даному випадку відсутній, що дозволяє пацієнтові зберігати соціальну активність.
При комплексному застосуванні лазерів у тканинах спостерігається так званий «дермопластичний ефект»:
* Наддовгий імпульс із яскраво вираженим термічним компонентом зумовлює в тканинах керований
опік, що проявляється у вигляді часткової коагуляції мікросудинного русла, руйнування фібробластів і часткової прямої денатурації четвертинної структури колагену, призводячи до розвитку асептичного запалення.
• У зоні асептичного запалення спостерігається підвищення активності й оптимізація кількості та просторового розташування тучних клітин, а також посилення синтезу про-р-ко-лагенової мРНК.
• У результаті вирішення асептичного запалення відбувається розвиток молодого колагену з оптимізованим просторовим розташуванням, наповненням і подовженням волокон, рання реваскуляризація тканин, активізація утворення молодих фібробластів, що зовні проявляється зменшенням площі шкірного шматка до 15%, поліпшенням текстури та кольору шкіри, підвищенням тургору тканини.
Клінічний ефект у результаті застосування комплексного впливу лазерів має дві складові:
• Рівна, гладенька, матова поверхня шкіри, відповідно, з максимально однорідним світловідбиттям.
• Зменшення площі шкірного шматка з підвищенням тургору шкірних покривів завдяки реструктуризації архітектури колагенового каркаса і реваскуляризації тканин.
Після закінчення курсу процедур максимальний ефект омолодження проявляється не відразу — через поступову дію запущених механізмів. Остаточний результат формується протягом року.
Не менш ефективною виявляється технологія комплексного застосування ербієвого і неодимового лазерів у лікуванні та усуненні наслідків акне. Перевагою такого впливу є можливість поєднання процедур пілінгу рубцевої тканини для боротьби з наслідками хвороби і стерилізації вогнищ запалення шляхом безпосереднього руйнування білкової оболонки мікро-організмів-збудників (патогенетичне лікування).
Отже, все вищевикладене дозволяє дійти висновку, що комплексне застосування лазерних технологій розширює можливості практикуючого фахівця, збільшуючи спектр пропонованих послуг, а також дозволяє досягти найбільш виражених результатів, подібних до хірургічного втручання, в амбулаторних умовах і з мінімальним ризиком ускладнень.

 

Прочитано 2848 раз Последнее изменение Среда, 23 Октябрь 2013 15:09
Instagram Telegram Viber